Anykščiuose įkurta daugybė lankytinų vietų, kuriose galite susipažinti su puikiausiais kultūros ir gamtos paveldo objektais. Čia stūksto galingasis Puntuko akmuo, ošia legendinis Anykščių šilelis, aprašytas Antano Baranausko, įkurtas šio autoriaus ir Antano Vienuolio – Žukausko bendras memorialinis muziejus.

Puntuko akmuo – antras pagal dydį Lietuvos akmuo. Tai kultūrinis, istorinis ir gamtinis objektas, kurį aplankyti siūlome visiems, keliaujantiems pro Anykščius.

Taip pat rekomenduojame pasivaikščioti po Anykščių šilelį ir pasimėgauti gamtos suteikiama ramybe sielai.

Antano Baranausko ir Antano Vienuolio memorialinis muziejus bus įdomus tiems, kurie domisi Lietuvos istorija, skirtingų Lietuvos regionų ypatumais. Šis muziejus lankytojus supažindina su Anykščių krašto meno, istorijos, kultūros raida.

Anykščiuose įkurtas pirmasis Lietuvoje Angelų muziejus, kuriame eksponuojama daugybės autorių sukurtų angelų kolekcija. Kolekcija nuolat pildoma naujais eksponatais, kuriuos muziejui dovanoja kūrėjai.

Angelai – vienos geriausiai žinomų mistinių būtybių, dažnai vaizduojamos menininkų kūriniuose, paveiksluose bei literatūroje.

Anykščių Angelų muziejuje sukaupta didelė meno kūrinių su angelais kolekcija.

Apsilankę Angelų muziejuje, susipažinsite su angelo reikšme kultūroje, angelų istorija, išvysite įdomiausių meno kurinių, kuriuose vaizduojamos šios mistinės būtybės.

Tikriausiai visiems teko girdėti apie Anykšiuose įsikūrusį Arklio muziejų, kuriame galite susipažinti su šio gyvūno istorija ir reikšme Lietuvių ūkyje ir kultūroje, pajodinėti žirgais ar pasivėžinti arklio tempiamu vežimu.

Keliaujantiems pro Anykščius rekomenduojame aplankyti šį unikalų muziejų ir iš arti pamatyti šiuos didingus, Lietuvos agrarinei kultūrai svarbius gyvūnus.

Muziejuje eksponuojamos įvairios arklininkystės ir žirgininkystės istoriją atspindinčios ekspozicijos, taip pat galima susipažinti su šiuolaikine žirgininkystės bei arklininkystės kultūra, pajodinėti muziejuje auginamais arkliais.

Per Anykščius driekiasi senovinio traukinuko – Siauruko kelias. Anykščių geležinkelio stotyje, statytoje dar 1901m., įrengtas savotiškas muziejus, kur eksponuojami autentiški, senovę menantys su kelionėmis susiję eksponatai.

Apsilankę čia galėsite geriau susipažinti su senovės transporto istorija, sužinosite, kokia buvo Siauruko paskirtis įvairiais istoriniais laikotarpiais. Muziejuje pamatysite labai unikalių ir įdomių eksponatų, susijusių su geležinkeliais. Taip gat galėsite pasivažinėti geležinkelio triratuku, rankine drezina.

Legendiniu Siauruku vis dar organizuojami trumpi reisai, o norintys gali užsisakyti edukacines, šventines ar pažintines keliones šiuo unikaliu traukinuku.

Jeigu atostogų metu norite aktyviai ir smagiai praleisti laiką, išbandyti įvairias pramogas – Anykščiai puiki vieta. Pramogų sektorius čia puikiai išvystytas.

Viena žymiausių pramogų vietų – Kalitos kalva, kurioje įrengta rogučių trasa, veikianti tiek žiemą, tiek ir vasarą. Tai tikrai puikus būdas aktyviai praleisti pusdienį su draugais ar šeima.

Taip pat galite išmėginti Kalitos salto – naują riedėjimo nuo kalno būdą. Ši pramoga puikiai tiks ekstremalių pojūčių mėgėjams!

Mažiesiems Kalitos kalno lankytojams paruošti raudoni maži automobiliukai, kuriais vaikai galės važinėti automobiliukų parke.

Ant Kalitos kalno sau tinkamų pramogų ras visa šeima!

Jeigu norite patirti ką nors naujo, neįprasto ir nekasdieniško – siūlome apsilankyti Labirintų parke. Čia įrengti skirtingi labirintai yra puiki pramoga šeimai, porai ar draugų kompanijai.

Ieškodami išėjimo iš labirinto patirsite daug gerų emocijų, pasitikrinsite orientacinius sugebėjimus, galėsite palenktyniauti tarpusavyje.

Šalia Labirintų parko įrengta nauja pramoga – apverstas namas, kuriame labai smagu pasivaikčioti, nusifotografuoti ir pamatyti pasaulį kitu kampu.

Labirintų parke yra gausybė pramogų mažiesiems lankytojams – animatorius, žaidimų aikštelė, apžvalgos aikštelė medyje, gigantiški šachmatai, mini zoo sodas…

Smagiai praleidus laiką, galima sočiai pavalgyti parke esančioje užkandinėje.

Neseniai Anykščiai poilsiautojams pasiūlė dar vieną pramogą – Lajų taką. Tai virš Anykščių šilelio įrengtas takas, medžių lajomis vingiuojantis apie 300 metrų. Nuo šio tako, kurio aukštis siekia iki 21 metro, galite stebėti Anykščių apylinkes iš viršaus.

Šalia tako įrengtas informacinis centras, kuriame rasite visą informaciją apie Anykščių šilelio augmeniją bei gyvūniją, o taip pat apie kitas lankytinas Anykščių vietas.

Lankydami Lajų taką galite pasimėgauti vaizdais ne tik iš viršaus, bet ir ant žemės, vaikštinėdami gražiais, A. Baranausko aprašytais Anykčių šilelio takais. Čia įrengta stovyklavietė, kur galėsite pasidaryti pikniką ir atsikvėpti. Visiems Anykščių lankytojams rekomenduojame aplankyti šį unikalų ir ypatingą objektą.